Молодь має жити гумором або півфінал КВК у Вінниці
На годиннику Міського палацу мистецтв «Зоря» миготять яскраво-червоні цифри 18:30. У широкому холі помітна метушня студентів, що готуються до виступу на чемпіонаті КВК: хтось бігає з реквізитом, а хтось, трясучи шпаргалкою, повторює роль. Ставка висока - перемога сьогодні означає участь команди у травневому фіналі Ліги.
«Я дуже хвилююсь за свою дитину, в принципі, як і завжди,- сором'язливо розповідає мама учасниці однієї з команд. - Побажала їй успіху перед грою і сказала, щоб гарно поводилась. Певно, всі мами однакові...»
У актовому залі напрочуд спокійно, можливо, тому, що зайнята тільки половина м'яких глядацьких крісел, а, можливо, через те, що аудиторія захопилася селфі. Єдиний шум створює диско-музика з масивних чорних колонок на сцені.
Тим не менш, усі в очікуванні початку, який затримався вже на двадцять хвилин.
«Я чекаю багато сміху та приємних емоцій. Була і на попередніх іграх. Особливо сподобалися дві команди: «Хесоям» та «Трёхглавый гусь Олежка». За них сьогодні вболіватиму! », - каже студентка ВТЕК Наталія.
Нарешті на сцену під звук фанфар виходить ведуча Юлія - дівчина невеликого зросту у дірявих джинсах та з русим волоссям, зібраним мальвінкою. Вона оголошує тему гри: «Раз на рік сади цвітуть» та список із семи команд-учасниць:
Перший конкурс називається «Візитка»: команди мають представитися і показати стиль своїх жартів.
Справжні овації одразу зриває член команди із Хмельницького «Свої люди», що виходить із саджанцем яблуні у штанах знаменитого бренду трьох білих смужок і починає цитувати Шевченка та Сосюру.
Та їх успіх одразу повторює «Хесоям», показуючи мініатюру «Хірурги на прогулянці».
Далі слідують не менш смішні (а подекуди і на межі цензури) конкурси «Розминка» у формі запитань-відповідей, «Капітанський стендап», «Відеоконкурс» та «СТЕМ». Щоправда, останній для учасників - справжнє випробування, так як сценку потрібно не тільки показати, а й проспівати (прикро, що не у всіх є голос...).
Після кожного конкурсу журі виставляє оцінки за дев'ятибальною шкалою.
«От завжди пан Попударовський ставить трохи нижчі!» - з ноткою обурення пробубонів хлопець за два крісла праворуч.
На сцену знову вибігає ведуча і без інтриги, властивій Оксані Марченко, оголошує переможців півфіналу:
I місце - «Хесоям»;
IIмісце - «Свої люди»;
III місце - «Трёхглавый гусь Олежка».
Потроху глядачі залишають сіро-коричневий зал, а Юлія, як той пастух, намагається зібрати учасників докупи для групового фото.
«Трохи образливо, що ми не виграли, але це був класний досвід, -коментує після гри капітан «Patsanva». - Врешті, вішати носа ніколи не треба. Молодь має жити гумором, тоді все буде здаватися простішим!»
Дарія НИШПОРСЬКА