Вінниця та її переходи

Скляний пішохідний міст

Руслан Савчук дуже любить писати петиції на тему пішохідних переходів. Нещодавня петиція вийшла дуже обдуманою. Але цього разу поговоримо про петицію, яка на початку 2017 року зазнала поразки, хоче з першого погляду дуже вабила людське око. Тож у чому була помилка Руслана?

У своїй петиції вінничанин просив побудувати надземний пішохідний (велосипедний) перехід-міст через дорогу Хмельницьке шосе між вулицями Максимовича та перехрестям Хмельницьке шосе-вул. 600-річчя. Як пояснює автор петиції це дозволить пішоходам та велосипедистам швидко та безпечно пересуватися до лісопарку, рухатись по пішохідній частині Хмельницького шосе. Чоловік також зауважив: «До того ж, наявний рельєф місцевості дасть можливість зробити такий перехід не таким фінансово затратним, тому що дорога та трамвайні колії якраз знаходяться, ніби в низовині».

Руслан Савчук також запропонував зробити цей перехід скляним, а на бічній стороні зі сторони в'їзду в місто зробити напис «Вас вітає Вінниця». Це, напевно, для того, аби залучати туристів до нашого міста та зробити його цікавішим та привабливішим. Він також поставив у приклад пішохідний перехід у Харкові.

Скляні переходи - це звичайно гарно, але не практично. 

Тому що зараз у Вінниці будуються житлові комплекси і цей перехід може обвалитися як у Росії у Володимирській області через кран. Або може статися землетрус. Але по цій причині можна і через підземні переходи не ходити. Все ж таки, жертв було б більше від надземного переходу, тому що у разі його падіння постраждають не тільки пішоходи, а й водії.

Другий недолік - це його «склянність». Проблема у тому, що деякі люди бояться висоти, а скляні стіни наганятимуть ще більше страху на таких осіб. Вони або не ходитимуть переходом і шукатимуть собі проблем на дорозі, або наганятимуть на інших паніку та робитимуть дивні речі. Також скляний перехід можна вважати нестабільним через те, що там будуть іздити велосипедисти, які не мають достатнього досвіду. Вони можуть врізатися у скло та випасти з моста разом із розбитим склом, яке до того ж, може впасти на водія якогось кабріолету.

Тож, тепер стає зрозуміло чому ця петиція не набрала достатніх обертів, аби стати «скляною» реальністю. Нагадаємо, що восени 2017 року Руслан Савчук створив ще одну петицію, яка має стати «пішохідною» п'ятирічкою.

Людмила Задорожна

Як поводитися у підземних

переходах, аби бути у безпеці

Підземні переходи. Автомобілі там не їздять. На перший погляд, може здатися, що там безпечно. Та чи це дійсно так?

Кожного дня у Вінниці у підземному переході на ринку «Урожай» місцеві шахраї обдурюють та обкрадають жителів міста, які про це навіть не здогадуються. А тих, хто не вірить бідним, хворим та старим не виходить «розвести» на гроші. Звісно, що ті, хто без рук або ніг заслуговують на підтримку та невелику матеріальну допомогу від кожної людини.

На зупинці «29 школа» перехід, по суті, потрібен тільки вдень, тому що вночі, коли автомобілів мало люди перебігають через дорогу замість того, щоб користуватися переходом. До того ж вночі там моторошно через проблеми з освітленням.

На перехід на вулиці Зої Ткаченко люди взагалі жаліються, мовляв, що там увечері та вночі «тусуються» лише наркомани та інші неприємні особистості. Через це люди після заходу сонця там не ходять, а перебігають дорогу у неналежних для цього місцях. Але чомусь і вдень жителі міста там рідко ходять та надають перевагу перебіганню дороги.

Хоча підземний перехід на вокзалі можна вважати лише переходом під рейками, але і там є проблема. І вона не має відношення до крадіїв, циган чи шахраїв. Проблема у тому, що перехід не підлаштований для людей з інвалідністю, хоча там і стоїть пандус. Просто після того, як людина на колясці по ньому з'їде, то вона або ще більше травмується, або помре через те, що цей пандус ніби американські гірки. Його розташували під неправильним кутом. Таке враження, ніби його зробили просто для галочки, хоча і ним користуються матусі з колясочками.

Людмила Задорожна

Невже вінничани отримають бажану
безпеку та комфорт?

Аби запобігти аваріям та людським смертям вінничанам потрібні нові переходи. Саме так і подумав восени 2017 року вінничанин Руслан Савчук, який створив петицію щодо створення нових переходів у найбільш небезпечних місцях Вінниці. На його думку Вінниці потрібні 11 нових переходів. Серед них є і підземні і надземні.

Також він продумав і проблему фінансування. Інвесторами можуть бути житлокооперативи. Руслан навіть продумав як їх до цього залучити - назвати перехід їхнім іменем (перехід імені «Набережного кварталу», імені «Парк Тауер»).

Руслан Савчук хоче домогтися цього якнайскоріше. За його баченням програма для створення переходів має здійснюватися упродовж 2018-2022 років. За рік має будуватися по 2 переходи. За його ідеєю мають з'явитися переходи у наступних місцях:

  • Підземний перехід до Західного автовокзалу від зупинки трамвая (з подальшим «розширенням в майбутньому через Хмельницьке шосе).
  • Підземний перехід в районі Лісопарку навпроти пл. Могилко.
  • Надземний перехід до Лісопарку і вул. Максимовича на природному узвишші (над трамвайними коліями) у церкві неподалік від вул. 600-річчя.
  • Підземний перехід навпроти фонтану з Титаном на перехресті пр. Космонавтів - вул. Келецька.
  • Підземний перехід на перехресті пр. Юності - вул. Келецька (у квітковому міні-ринку).
  • Підземний перехід навпроти Центрального ринку через пр. Коцюбинського.
  • Підземний перехід до ринку через вулицю Привокзальну.
  • Підземний перехід в найбільш прохідному місці через Барське шосе.
  • Підземний перехід біля перехрестя пр. Коцюбинського - вул. Замостянська (пл. Перемоги).
  • Підземний перехід через дорогу у Центрального мосту в напрямку фонтану «Рошен» (такий владою планується).
  • Підземний перехід на перехресті вулиць 600-річчя та Келецької.

Людмила Задорожна

Як поводитися на 
пішохідних переходах,
 аби бути у безпеці

Вінниця багата на пішохідні переходи, та не завжди на них безпечно. На дорогах трапляється багато аварій, автомобілі збивають людей навіть на переходах. Тому пішоходи не можуть почувати себе у цілковитій безпеці на дорозі. Багато з нас часто забувають про елементарні правила безпеки на дорогах. Звісно, далеко не завжди пішоходи винні в аваріях. Але задля власної безпеки вони повинні слідувати деяким правилам поведінки на дорозі.

Найголовніше - це переходити дорогу тільки у відведених для цього місцях. Також не менш важливим фактором безпеки є перехід дороги на зелене світло. Але це не значить, що можна йти на зелене світло будь-коли. Важливо завжди дивитися по сторонам, аби зрозуміти чи не їде якийсь автомобіль тобі назустріч на високій швидкості.

Навіть, якщо на червоне світло не їде ні один автомобіль, не слід перебігати дорогу. Навіть на переходах не потрібно думати, що водій повинен зупинятися і пропускати пішохода. Потрібно пам'ятати: водій вам нічого не винен.

Попри те, що переходи створені для безпеки перехожих, необхідно пам'ятати, що вони не гарантують її. Тому треба завжди бути уважним, переходячи дорогу. Ще уважніше потрібно спостерігати за дітьми. Також, якщо у Вас є знайомі водії, або Ви сам водій, потрібно їм розповісти про правила поведінки на дорозі та й самому не забувати про них. Від цього залежить життя інших людей.

Людмила Задорожна

Підземні переходи. Переваги та недоліки

У Вінниці є 3 підземні переходи. Та чи є вони корисними для жителів міста? Ці переходи були зроблені, аби люди спокійно переходили дорогу, не дивлячись на нескінчений потік автомобілів. Але далеко не всі громадяни користуються ними. І річ тут не у тім, що у них не виникає потреби. Просто жителі міста або лінуються іти в обхід, якщо можна просто перебігти дорогу, або дуже поспішають і не мають часу, щоб безпечно дістатися іншої сторони дороги, або просто не мають сил, аби спуститися та піднятися сходами переходу.

Єдина перевага будь-якого підземного переходу - це безпека. Безпека від автомобілів.

Та той підземний перехід, що знаходиться на Урожаї теж має свої плюси. У ньому розташовані перукарня, магазини, кав'ярня та фаст фуд. Але не для усіх це є плюсом. Тому що, коли заходиш у перехід, ти спочатку відчуваєш неприємний запах з туалету, а далі - сморід підгорілого фаст фуду. Але кав'ярня, магазин парфумів, магазин сувенірів, де упаковують подарунки та перукарня - найбільш приємні речі, що там знаходяться.

Серед недоліків можна виділити витрату часу на обхід, вогкість, погане освітлення. У переході, що розташований біля 29-ї школи трохи моторошно увечері. А переходом, що знаходиться на вул. Зої Ткаченко люди користуються рідко, тому що там проблеми з освітленням, нерівна земля та відходи людської життєдіяльності. Саме на це жаліються громадяни.

Найкращий підземний перехід у Вінниці - це перехід на Урожаї. Його освітлення найбільш стабільне та у ньому можна гарно провести час тим, хто любить каву, сувеніри та фаст фуд.

Задорожна Людмила

м.Вінниця, студенти ДонНУ ім.Василя Стуса
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати